ZAJÍMAVOSTI - Bazény a wellness
11.01.2016 12:25:42
Pracovní pozice


14.11.2014 16:50:00
"Šlapačky", aneb Kneippova lázeň

Znáte Kneippovu lázeň?

Slouží k dobrému prokrvení spodních partií dolních končetin střídáním pobytu v teplé a studené vodní lázni.Dnes představujeme nový výrobek, který může někoho zaujmout:

Dvoukomorová nerezová konstrukce pro lázeň dolních končetin. Lze vyrobit i jako tři a vícekomorovou. Hloubka vody je 15 cm. Do komor je zaveden přívod studené a teplé vody. Odvod vody je zřízen přepadem z hladiny. Ve dně komor jsou vypouštěcí gule. Uprostřed konstrukce je nerezové madlo pro udržování stability uživatele - kolem madla se prochází dokola. Do komor se na dno rozmístí desky s kamínky - oblázky pro neřízenou  reflexní masáž plosky nohy (á 300 x 400 mm). Možnost doinstalovat i cirkulaci vody, v základní sestavě se s ní ale nepočítá, protože obsah vody v kneippově lázni není veliký - asi jako v koupací vaně.
Výhodou řešení je, že je konstrukce samonosná a přenosná - unesou ji 4 muži. Jednoduše se usadí na rovnou podlahu, připojí na zdroj teplé a studené vody a na kanalizaci a v případě osvětlení i na elektrický proud a může se zahájit provoz. Důraz je kladen na jednoduchou údržbu a dlouhou životnost. Možné je řešit i jako doplněk do stávajících prostor wellness provozů.  Stavebně potřebujeme prostor 1,9 x 1,6 m.

Foto je z výstavy Bazény, Sauny & Spa, kde byla tato novinka poprve představena veřejnosti.


04.11.2014 23:58:25
SAUNOVÁNÍ A HYGIENA

I při procesu saunování je potřebné dodržovat základní hygienické zásady:

1. Před prvním vstupem do potírny se řádně omyjeme mýdlem a osprchujeme teplou vodou. Abychom sobě a  spolusaunujícím nepáchli.

2. Do prostoru sauny nevstupovat v případě jakýchkoliv infekčních onemocnění.

3. Do potní místnosti se vstupuje zásadně bez plavek, jinak hrozí opruzeniny. Je vhodné nechat horký vzduch působit přímo na nahé tělo.

4. V potní místnosti musíme mít prostěradlem nebo ručníkem vypodloženy všechny části těla, které přichází ve styk s dřevem pryčen. T.j. - pokud sedíme na horních pryčnách, tak vypodloženy  zadek i nohy. Pokud na pryčně ležíme, tak celé tělo.

5. V potní místnosti nerozstřikujeme pot na ostatní saunující. A to ani pomocí "drbacích kartáčů". Je to pro spolusaunující krajně nepříjemné. Také na rozhánění vzduchu po parním nárazu nepoužíváme svůj sedací nebo utírací ručník plný potu.

6. V případě použití peelingu nebo jakýchkoliv saunových mazadel musí být zakryté pryčny, aby nedošlo k jejich potřísnění.

7. Po opuštění potní místnosti se nejprve osprchujeme. Dobré je začít vlahou vodou, přidávat stále chladnější a končíme studenou. Pak teprve můžeme na dochlazení do ochlazovacího bazénku.

8. Ručníkem nebo prostěradlem se podkládají i lehátka v odpočívárně.

9. Nikde v prostorách sauny se neprovádí holení či jiné odstraňování ochlupení či zrohovatělé kůže.

10. Buďme čistotní a ohleduplní i k druhým.

 

 


15.06.2014 22:36:52
Sušický plavecký bazén s protiproudem

Plavecký bazén v Sušici a mega-protiproud

Proud vody o průtoku milión litrů za hodinu může proudit napříč plaveckým bazénem v Sušici. Takhle to vypadá z pozice plavce. Proud si Tě natáhne, podrazí Ti nohy a během momentu jseš u protjší stěny bazénu. Proudí ale celý bazén. Proud s Tebou obkrouží kolem dokola a znova Tě strhne výtok ze dvou velkoobjemových trysek.

Podle požadavku místního kajakářského oddílu a investora - Města Sušice provedl výpočet a technický návrh protiproudu náš projektový ateliér Bazény a wellness.

 


15.06.2014 20:26:44
V Sušici otevřeli nový krytý plavecký areál

KRYTÝ PLAVECKÝ AREÁL V SUŠICI

Otevřen pro veřejnost v pátek 13. cervna 2014.

Nabízí 4 dráhový 25ti m plavecký bazén, zábavný bazén s krouhovým divokým kanálem, 2 vířivky, dětské brouzdaliště a vodní tobogán.

V čem se liší od jiných areálů?

- v plaveckém bazénu je instalován protiproud pro možný zimní výcvik kajakářů, ale předpokládá se jeho použití i jako atrakce pro návštěvníky. Podobný není na žádném bazénu ve Střední Evropě. Maximální výkon je dán průtokem 1 milión litrů za hodinu, do proudu instalovat umělé překážky nebo zavěsit slalomové branky. Hydraulický a technický návrh protiproudu prováděl náš projektový ateliér.

- postavený vodní tobogán s nástupem a dojezdem v hale má celou venkem vedenou dráhu plně zateplenou, takže by se v létě neměl přehřívat a v zimě by v něm neměly mrznout jezdcům prdýlky. Použité světelné a zvukové efekty ho řadí spíše mezi "pouťové atrakce" než do prostředí plaveckého areálu. Semafor řízený průjezdními sondami by měl 100% zabránit srážkám jezdců na trati. A navíc změří celkovou dobu jízdy.

- Před otevřením proběhla na bazénech m.j. i bezpečnostní zkouška, která měla prověřit, že v jednotlivých bazénech nedojde k záchytu prstů, končetin, hlavy nebo vlasů návštěvníků. Zkoušku prodle nově platné normy prováděla naše firma.


10.03.2014 23:32:39
SAUNAFEST

SAUNAFEST 2014

O tomto víkendu 14. - 16. 3. 2014 se uskuteční již druhý ročník Mistrovství ČR a velká cena v saunových ceremoniálech SAUNAFEST 2014. Akce se koná v golfovém resortu Cedrus Spa na Kunětické Hoře u Pardubic. Poslechni si rozhovor z Českého rozhlasu Pardubice s ředitelem Saunafestu, naším největším propagátorem zážitkového saunování a saunovým mágem Pavlem Hofrichtrem:

http://media.rozhlas.cz/_audio/03078394.mp3

Soutěžící SaunaFest 2014:

Martina Houdková - Saunový Ráj Holice, CZ
Abdon Chovaneček, Resort Valachy, Wellness Horal, CZ
Tomáš Kocman - Strnadovský Mlýn, CZ
Jiří Malina, Resort Valachy, Wellness Horal, CZ
Jiří Malina ml., Resort Valachy, Wellness Horal, CZ
David Matuška - wellness centrum 4Comfort Brno, CZ
Judita Mullerová - Cedrus Spa, CZ
Jiří Němec - Wellness Hotel Frymburk, CZ
Jaroslav Pallas - Cedrus Spa, CZ
Janko Polák - tým Kylpyla, SK/CZ
Nikola Polášková, Resort Valachy, Wellness Horal, CZ
Lukáš Poluk - Saunia Praha, CZ
Sandra Rusnoková - Wellness Hotel Frymburk, CZ
Jiří Sonntag - Relax Centrum Kolštejn, CZ
Jiří Žákovský - Saunia Praha, CZ

Aigars Ālītis, Lotyšsko
Luca Brighi - Bamboo Spa, IT
Renato Cazzolato - Bamboo Spa, IT
Egri Csaba - Caramell hotel, HU
Fabian van Dijk - Thermen La Mer, NL
Maia Chanvin - Francie
Ilonka Kunkic - LINSBERG ASIA Bad Erlach, HR
Marco Rizzato - Andreus Spa, IT
Rak Ryszard - Hotel Kotarz SPA & WELLNESS , PL
Zsolt Szolári - Szaunaszeansz.hu
Attila Tompek - Büki Gyógy- és Élménycentrum, HU
Tibor Zsebedics, Austria

2 nejlepší čeští soutěžící pojedou do Bad Hofgastein, Rakousko. Kdo to bude?
Akce se můžeš účastnit i jako divák a případně jako hlasující divák. Saunový svět na Kunětické hoře je rozsahem zajímavý a kromě ceremoniální sauny nabízí další rozličné prohřívárny o různé teplotě a vlhkosti. A ochlazení kromě sprch i venkovní ochlazovna a bazénem či přírodním jezerem. A není-li sníh, je k dispozici výrobník ledové tříště. Zkrátka, užije si každý


08.02.2014 16:30:01
Lze hubnout pomocí saunování?

SAUNOVÁNÍ A HUBNUTÍ

Otevřeme-li televizi nebo kterýkoliv časopis s "moderním žitím", narazíme na pořady a články o vaření nebo o hubnutí. Ano, jídlo vládne naším civilizovaným světem a na našich tělech s minimálním výdejem energie se to podepisuje zvětšujícím se pasem a potřebou stále vyšších čísel konfekčního prádla. A už je tu prostor pro další pořady a články, a sice, jak se přebytečných kil opět zbavit. Naše firma není zaměřená na správnou výživu - to necháváme svým partnerům výživářům, ale občas dostáváme dotazy, jestli lze pomocí plavání nebo saunování hubnout. Pojďme dnes do oblasti saun:

Saunování je proces, kdy naše tělo vystavujeme dvěma extrémním situacím: vysoké teplotě s nízkou relativní vlhkostí v potní místnosti - prohřívárně umožňující vysoký odpar z těla (pocení) a intenzivnímu zchlazení. Díky tomuto střídání je pro tělo pozitivní:

1. aktivizace imunitního systému reagujícímu na tyto fyzikální podněty. Organizmus je pak odolnější působení infekcí, případně mají lehčí a kratší průběh. Obejdeme se díky tomu bez tablet, prášků, vodiček a kapek ke vzteku farmaceutických firem.

2. pocením se z těla vyplavují v pokožce kumulované škodliviny a organizmus se tak čistí intenzivněji a do větší hloubky než jen při běžném mytí..

Působením pocení se z těla kromě škodlivin vypaří i velké množství vody. Proto, postavíme-li se po saunování na váhu, tak nám většinou ukáže nižší hmotnost než před saunováním. Ale při saunování je odbourávání tukových vrstev neznatelné a saunování není nikdy uváděno jako způsob pro hubnutí.

Po saunování je nutný odpočinek těla s přísunem dostatečného množství tekutin, které nahradí odpařenou vodu.

O správné hygieně saunování si řekneme jindy.

(na horním obrázku finská sauna v golfresortu Kunětická hora (u Pardubic), spodní obrázky hotel H2O Therme v Rakousku a sauna hotelu Frymburk ČR)


18.01.2014 18:20:42
Víte, že ...........

PLAVÁNÍ JE MODERNÍ A ZDRAVÉ

Provozovatelé plaveckých areálů zaznamenali mírný nárůst zájemců o kondiční plavání. Ačkoliv rodiny s dětmi jsou stále dominantní složka návštěvníků aquaparků, často se z rodiny vyčlení jedinec, který vymění "rochnění" se v teplé vodě rekreačního bazénu nevo vířivky za aktivní pohyb v plaveckém bazénu.

Plavání patří mezi nejzdravější sporty. Plavec dýchá vlhký upravený vzduch prostý bakterií, který příznivě působí na dýchací cesty. Při plavání jsou svaly rovnoměrně namáhány přirozeným odporem vody. Nejsou přetěžovány velké klouby jako při atletice nebo posilování ve fitku a je proto dobrým doplňkem k těmto aktivitám. Voda v plaveckých bazénech veřejných plaveckých areálů, koupališť a aquaparků je pod bedlivým dohledem hygieniků - máme pravděpodobně nejpřísnější hygienické předpisy pro umělá koupaliště na světě!!!  A tak již záleží jen na dodržování správných zásad hygieny před vstupem do bazénu. ale o tom si řekneme až zase příště.


26.04.2013 00:05:23
Jak poznat správný bazén ke koupání?

Někteří moji známí se mě při debatách o plavání ptají, jak mají rozpoznat vhodný bazén. Tedy několik rad a informací:

1. naše hygienické předpisy rozpoznávají bazén privátní pro použití rodinou a bazén veřejný. Veřejným bazénem kromě veřejných koupališť a aquaparků jsou i klubové bazény, bazény v hotelích a penzionech, ve wellness zařízeních, školách, školkách, baby centrech kojeneckého plavání a nově i ve zdravotnických zařízeních a ústavech sociální péče.

2. privátní bazén nepodléhá žádné kontrole hygienika. Všechny veřejné bazény mají legislativně stanovený systém pravidelných kontrol kvality vody včetně nezávislých rozborů prováděných akreditovanými laboratořemi s centrální evidencí dat. V případě neplnění hygienických provozních požadavků hrozí provozovateli veřejného bazénu vysoká pokuta, v případě porušení hygienické kvality vody hrozí kromě pokuty i uzavření provozu do odstranění závad.

3. Provozovatel veřejného bazénu má povinnost zajistit i odborný bezpečnostní dohled školeným pracovníkem - plavčíkem nebo mistrem plavčím. U privátního bazénu žádný plavčík nehrozí.

4. Správný bazén pro koupání asi běžný návštěvník -  laik nepozná. Můžeme dát ale několik rad, jak se pozná, že bazén nebo či vířivka určitě nejsou určeny pro provoz veřejnosti nebo nejsou vhodné:

-  Konstrukčně musí mít bazén nebo vířivka po obvodě přelivný žlábek. Je-li jen bodový odběr - skimmer, bazén neodpovídá předpisům pro provoz veřejnosti

-  U veřejného provozu musí být zajištěn a stavebně oddělen prostor pro svlékání a ukládání šatstva, hygienickou očistu (odděleně páni - dámy) a oddělená WC s tím, že pro příchod k bazénu musí být zajištěno pořadí šatna - sprchy - bazén, zpětně pak bazén - sprchy - osušovna a šatna. Návštěvník procházející z WC k bazénu musí projít prostorem sprch. Není-li tak, asi nepůjde o bazén pro veřejnost

- Při podezření, je-li zařízení určeno i pro někoho jiného než majitele a jeho rodinu, můžeš vznést dotaz u místně příslušného hygienika - každý veřejný bazén i vířivka podléhá schválení provozu a je zde evidován.


Privátní bazén bývá vybavován odlišnou technologií - ta není konstruovaná na vysoké zátěže od návštěvníků veřejných bazénů. S tou ale běžný návštěvník nepřijde do styku, takže není vhodným měřítkem, je-li bazén pro privátní nebo veřejné použití.


21.04.2013 18:34:35
Jak je s chlorací bazénové vody ?

Chlór v bazénové vodě

Bazénová voda ve veřejných bazénech, stejně jako pitná voda ve veřejných vodovodech, se hygienicky zabezpečuje chorací pomocí plynného chlóru nebo různými sloučeninami chlóru. Chloruje celý vyspělý svět, aby se minimalizoval případný přenos infekce. Hodnoty (nimimální a maximální) obsahu chlóru v bazénové vodě u nás nyní stanoví Vyhláška 238/2011 Sb. Podívejme se, jak je to s hodnotami:

Česká republika měla dříve stanovenou hodnotu volného chlóru 0,2 - 0,5 mg/l, ale poslední vyhlášky přizpůsobily hodnoty okolním státům, takže v ČR, SR, Rakousku a SRN se můžeme setkat s hodnotami 0,3 - 1 mg/l dle teploty a druhu bazénu, pro koupání batolat 0,3 mg/l. Naproti tomu např. v USA se chloruje na hodnoty 1 - 3 mg/l - tedy dramaticky vyšší. S vyššími hodnotami chlorace než u nás a navíc daleko nižší kontrolou  ze strany hygienického dohledu se setkáte ve státech jižní Evropy, takže pozor s citlivou kůží při letní zahraniční dovolené!!


21.04.2013 18:06:33
Plavání kojenců a batolat na pranýři

"Děti nebo delfíni", aneb Módní plavání kojenců je risk" ????

MF Dnes se nám zase "vyznamenala" články uveřejněnými v pondělí 15.4.2013 proti kojeneckému plavání. Redaktorka Lenka Petrášková, která se prý "specializuje na zdravotnictví, medicínu či alternativní metody léčby" zachytila jakousi informaci o podpoře vzniku astmatu při plavání kojenců a batolat ve veřejných bazénech. A tak uveřejnila tuto poplašnou zprávu v novinách, u kterých by běžný čtenář neočekával takový "bulvární přístup". Odvolává se na již 2 roky neplatnou hygienickou vyhlášku z roku 2004, a názory jakési lékařky, která pravděpodobně z neznalosti nebo zaujetí proti plavání poukazuje na "šíření infekčních chorob, plísní a riziko atopických exémů ve veřejných bazénech". Paní redaktorka se odvolává na jakési americké studie, aniž by si prověřila jaké jsou poměry hygieny a technických řešení na amerických a českých bazénech. Z článku jasně vyplývá neznalost autorky článku o způsobech kontrol kvality vody podle Zákona 258/2000 Sb. v platném znění a prováděcí Vyhlášky 238/2011 Sb. a projevila i neznalost chemie svými názory na úpravu vody elektrolýzou soli. Celý článek ukazuje na povrchnost získávání informací (případně záměr uvést jen to, co se jí hodilo  do "burcující atraktivity")? Vždyď uvést informace, jak jsou provozovatelé všech bazénů, zvláště bazénů používaných pro plavání dětí, pod bedlivým dohleden orgánů ochrany veřejného zdraví s centrální evidencí dat, by nebylo tak "vzrušující". Ano, paní redaktorka, naplnila stránku v novinách a čtenář je poplašený. A to je asi účel. Možná si ale paní redaktorka neuvědomuje, že její článek odradí řadu rodičů od činnosti, která by byla  pro jejich děti velmi prospěšná. A proč se paní rekaktorka neobrátila se svými dotazy na odborníky v oblasti bazénů? Protože bychom ji uváděné informace vyvrátili a paní redaktorka by neměla článek tak "zajímavý". A nebo se možná i obrátila a získané informace se jí nehodily do kontextu poplašné zprávy. U nás v republice totiž není žádný prokazatelný vznik astmatu z bazénu ani u sportovních plavců plavajících častěji než kdokoliv jiný. Není žádná prokazatelná infekce z bazénu, protože bazénová vyhláška přítomnost bakterií a plísní nepřipouští a voda je pravidelně kontrolovaná a evidovaná nezávislými akreditovanými laboratořemi. Požadavek na konstrukce veřejných bazénů minimalizuje obsah chlóru, resp. chloraminů ve vzduchu nad hladinou bazénu. Tak paní redaktorko, zkuste někdy opustit redakční počítač a pojďte se podívat na správně provozovaný kurz koupání kojenců a batolat a přesvěčte se, že o ta plavající bejbinka je opravdu dobře postaráno, a to i v prostředí veřejných bazénů. Případně se můžete zastavit u nás v projektovém ateliéru a my Vám předvedeme, s jakou pečlivostí se u profesionálů zajišťují podmínky pro bezpečné a hygienicky nezávadné prostředí jak kojeneckého koupání, tak plavání nejširší veřejnosti!!

Ing. Milan Šmíd, projektant bazénových technologií - Bazény a wellness s.r.o.


26.03.2013 20:12:51
Konference bazénářů, saunařů a provozovatelů wellness

KONFERENCE BAZÉNÁŘŮ, SAUNAŘŮ A PROVOZOVATELŮ WELLNESS

23. - 24.dubna 2013 se uskuteční konference bazénářů, saunařů a pracovníků wellness provozů v Mostu - v areálu Benedikt a na plaveckém areálu Aquadrom Most. Konference je zaměřená na technologie zajišťující provozní úspory. Zajímá tě tato problematika? Podívej se na www.aprcz.cz, kde v rubrice "Akce - připravujeme" nalezneš bližší informace k akci a případně i přihlášku k účasti.


07.02.2013 23:29:32
VÍTE, ŽE ...... Úprava bazénové vody

VÍTE, ŽE .... bazénová voda je trvale upravována?

Prováděcí hygienická vyhláška č. 238/2011 Sb. předepisuje, že v každém veřejném bazénu musí probíhat během provozu nepřetržitá úprava vody. U velkých bazénů, t.j. u bazénů s délkou větších než 26 m, musí probíhat úprava vody nepřetržitě po celou dobu, co je bazén napuštěný. U "malých" bazénů, t.j. u bazénů s délkou do 26 m, může být úprava vody v mimoprovozní době přerušena, ale před zahájením provozu musí se začít upravovat tak včas, aby se teoreticky upravil celý objem bazénu, než do něj vstoupí první plavec. A tak se u běžných 25ti m bazénů také setkáváme většinou s nepřetržitým provozem a vypínají se na noc maximálně jen ty nejmenší bazény.

Hlavním čistícím prvkem úpravny vody je filtrace, kdy se z vody přes filtrační lože (nejčastěji pískové) odstraňují všechny zachytitelné mechanické nečistoty. Do vody přidáváme před filtr srážedlo - flokulant, které pomáhá zvýšit zachytitelnost nečistot na filtru. U pískové filtrační náplně bývá vrstva písku většinou 1 - 1,2 m oproti malým filtrům pro rodinné bazény, kde se filtruje přes cca 30 cm vysokou vrstvu písku.


05.02.2013 23:35:57
VÍTE,ŽE ..... Rozbory bazénové vody

VÍTE, ŽE ....... bazénová voda veřejných bazénů a koupališť je stále hlídána?

Zákon o ochraně veřejného zdraví a k němu příslušná prováděcí Vyhláška 238/2011 Sb. předepisuje každému provozovateli veřejného bazénu zajistit provádění trvalého monitoringu kvality vody - a to v minimálním rozsahu:

1) Kontrola provozovatele - hlídání a regulace hlavních kvalitativních parametrů - volného chlóru, vázaného chlóru, pH vody, Redox potenciálu a teploty vody probíhá většinou kontinuálně a už i drobné odchylky se ihned automaticky napravují. Jinak minimálně hodinu před zahájením provozu a následně každou čtvrtou hodinu. Sleduje se dále průhlednost vody a teplota vzduchu.

2) Nezávislá kontrola akreditovanou laboratoří - min. 1 x měsíčně a u bazénů s teplotou nad 28 °C min 1 x za 14 dní - kontrolují se chemické a mikrobiologické parametry vody. Výsledky laboratoř zasílá do centrální evidence PIVO (nejedná se o chutný zlatavý mok, ale zkratku PItná VOda), kam mají přístup pracovníci ochrany veřejného zdraví.

3) Kontrolní namátkové odběry orgánem ochrany veřejného zdraví (hygienikem) - nepravidelně několikrát do roka "přepadovka"

automatické sledování kvality vody odběry vody do laboratořekontrolní měření na bazénu

O ochranu koupajících ve veřejně přístupných bazénech je tedy dobře postaráno. To ale neplatí o pozvánce jít se vykoupat ke kamarádovi do jeho soukromého bazénu. Zde žádná kontrola není předepsána!!! A taky pozor - neplatí to vždy ani pro veřejné bazény v cizině!!


01.02.2013 12:53:38
80 let Městských lázní v Hradci Králové

80 let Městských lázní v Hradci Králové       

Dne 9. dubna 1933 byly v Hradci Králové slavnostně otevřeny Městské Lázně, pořízené nákladem 55 mil Kč. Projekt architekta Oldřicha Lisky, podle kterého byl bazén o rozměrech třicet krát dvanáct metrů vybaven i umělým vlnobitím, byl ojedinělý v celé republice..

Jak tyto moderní lázně vypadaly? O tom hovoří dobové materiály následujícím způsobem:

„Nové lázně .... obsahují tato oddělení: plovárnu  39,0 m dlouhou, 16,80 m širokou a 7,00 m vysokou, s basinem 30,00 m dlouhým, 12,00 m širokým, se strojním zařízením pro umělé vlnění vody. Mělká část basinu je vyhražena pro koupání dětí. Hlubší část basinu  v délce 25.00 m bude zařízena pro plavecké závody, vodní polo a skoky do vody“.

O 65 let později, 10. listopadu 1998 byly v Hradci Králové slavnostně otevřeny Městské Lázně rekonstruované v nákladu 140  mil Kč. Podle projektu firmy h-projekt Praha Ing. Petra Hrushky a Ing. arch. Miloše Mlejnka vzniklo vodní  zábavní centrum s umělým vlnobitím, toboganem a dalšími atrakcemi, které je ojedinělé v celé republice. Může nás potěšit, že se náš ateliér podílel na projektové přípravě díla v části bazénová technologie. Nadčasovost řešení ukázalo, že systém vyhovuje již třetímu stále se zpřísňujícímu hygienickému předpisu pro provoz bazénů

Pokud pojedeš do Hradce Králové, tak kromě obřího akvária i návštěva Městských lázní stojí opravdu za to. Historické mořské vlny z roku 1933 vyrobené tehdy ČKD Blansko jsou technickým řešením světovým unikátem a po provedené repasi fungují dodnes.


28.01.2013 22:18:25
Český rozhlas o saunování

Český rozhlas o saunování

Miniseriál o saunování proběhl na ČRo 2 v období 29.října - 1. listopadu 2012. Na otázky Pavla Kudrny odpovídali postupně Milan Šmíd - ze společnosti Bazény a wellness s.r.o., Radek Steinhaizl - ředitel Aquapalace v Čestlicích, Pavel Hofrichter - vydavatel Wellness novin a pořadatel Saunafestu a Jan Hejma - president České asociace wellness.


29.10.: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2753993       

30.10.: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2754949

31.10.: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2755856

  1.11.: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2756871

 


21.01.2013 11:58:05
Saunafest

 

SAUNAFEST - VELKÁ CENA V SAUNOVÝCH CEREMONIÁLECH

15. - 17. února 2013

Které státy se zúčastní velké ceny v saunových ceremoniálech - Saunafest v Cedrus Spa Kunětická hora?
Česká Republika, Rakousko, Holandsko, Polsko, Itálie i z kolébky saunování - z Finska. Možná i Maďaři, Rusové a další.

Nechceš si také vyzkoušet to nejlepší, co v současné době mistři saunových ceremoniálů nabízí?
Akce se koná pod odbornou záštitou APR
. Nejčerstvější informace nalezneš na:

http://www.saunafest.cz/

nebo ve Wellness novinách:

http://www.wellnessnoviny.cz/clanek/mistrovstvi-v-saunovych-ceremonialech-s-mezinarodni-ucasti/

 

 


(c) Bazény a wellness s.r.o.
Created by: Martina Křenková, Michal Křenek