Praha – Podolí

Provádění kontroly skluzavky – tobogánu na tomto koupališti je tak trochu „návrat pachatele na místo činu“. Před patnácti lety – v roce 1998 jsme totiž v rámci rekonstrukce koupaliště projektovali novou bazénovou technologii, včetně tehdy úplně prvního pneumatického vlnobití na našem území!! Takže máme k tomuto koupališti dobrý „rodičovský“ poměr. Tobogán nám ale tenkrát vyprojektovat nenechali :-(. Kontrolu jsme prováděli již v loňském roce – letos se uskutečnila opakovaná kontrola.

Na svoje stáří je zde tobogán zajímavý – s délkou 73 m a sklonem dráhy 11 % to dolů dosti sviští, zvláště s jezdcem zatočí ve spodním úseku spirála s dosti malým poloměrem zatáčky a pak šup do vody dojezdového bazénu!

Kromě tobogánu nabízí koupaliště i jmenovaný bazén s „mořskými“ vlnami vybudovaný namísto  plavecko-skokanského 50ti metrového bazénu a 50ti metrový neplavecký bazén. Společně s „lentilkovým“ tobogánem je dominantou koupaliště i původní skokanská věž, která ale dnes již nemá pod sebou vodní hladinu, ale betonový strop strojovny vlnobití – památkáři tenkrát nedovolili věž odstranit.