Koupaliště Koldům Litvínov

Letní koupaliště v Litvínově se trochu obtížněni hledá. Je na samém konci Litvínova utopené pod úrovní silnice a ještě zastíněné provozní budovou. Ale Koldům je dobrý navigační bod, který znají určitě všichni Litvíňáci.

Koupaliště je tvořeno velikou plochou 50ti metrového plaveckého bazénu, do kterého je zaústěna skluzavka – tobogán. Ohromná vodní plocha a odpočinkové plochy jsou ve spodní části koupaliště určené pro dětské návštěvníky. Naše návštěvy při kontrole skluzavek se zatím odehrávaly v ne zrovna nejlepších povětrnostních podmínkách, kdy do vody museli buď naši zkušební jezdci nebo šílenci-otužilci.

Tobogán na koupališti má za sebou 9 let provozu, ale dá se říct, že to na něm není ani moc vidět – je v lepším stavu, než někteří jeho daleko mladší bratříčci. Ve výborném stavu je jak laminátová konstrukce dráhy, tak i nosná ocelová konstrukce a uchycení provedené nerezovými šrouby. Je vhodně umístěný do svahu nad bazén, takže dráha kopíruje terén a nebyla potřebná žádná masivní konstrukce. Délkou 70 m nepatří k nejdelším, ale nabízí příjemné sklouznutí rovnou do bazénu. Není nijak zvlášť rychlý, takže se na něm nemusí bát ani děti. Tobogán není zpoplatněn, stačí zaplatit vstup na koupaliště.

Nechceš si ho taky přijet vyzkoušet?