Sklouznutí na letním koupališti v Trutnově

Letní koupaliště v Trutnově bylo vybudováno v roce 1999 a patří tedy k těm mladším zařízením. Pro nás to byl „návrat pachatele na místo činu“, protože jsme se tehdy podíleli na projektové přípravě díla, i když jen v tě poslední fázi – realizační projektové dokumentaci. Koupaliště nabízí na své ploše možnost plavání v plaveckém bazénu, ale i dovádění v rekreačním bazénu s drobnými atrakcemi. A to, proč jsme sem letos dorazili, i „klasický“ tobogán a vlnovitou skluzavku.

Ve videu se sklouzneš po otevřené laminátové dráze modrého tobogánu s délkou 103 m a převýšením přes 11 m. Jízda je poklidná, plynulá, bez akčních prvků, bezpečná i pro malé děti. Jen dojezd do dojezdového zálivu s hloubkou vyžaduje od jezdce znalost plavání. Oproti jimým koupalištím je jízda na tobogánu zpoplatněna, a tak je daleko více využívaná vlnovitá skluzavka, kde se za jízdu neplatí.

Oranžová skluzavka je dlouhá 20 m s převýšením 3,5 m. Její oblibu oproti modrému tobogánu zvyšuje jízda zdarma.

Koupaliště je hodně využíváno i návštěvníky ze sousedního Polska a Německa, proto se setkáváme i s trojjazyčným řešením pokynů. Pozitivně mohu hodnotit i přístup plavčíků, kteří nebrali bezpečnost návštěvníků na lehkou váhu a neužívali si jen příjemného pobytu na koupališti. Během celého dne, kdy jsme prováděli kontrolu skluzavek, viděli jsme několik jejich zásahů proti nevhodnému chování návštěvníků a vždy bylo na místě, nekompromisní, ale slušné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.