Revize tobogánu v Bruntálu

Rozjíždí se nám letošní kolo kontrol vodních tobogánů a skluzavek. A začali jsme v Bruntále.

V areálu t.zv. „Wellness Bruntál“ byl tobogán vystaven spolu s modernizací a rozšířením areálu v roce 2010. Je dlouhý necelých 93 m. Nástup a dojezd je uvnitř objektu, jinak se jede zatrubněnou dráhou venkem. Koryto se kroutí po třech hlavních sloupech a akčnost tobogánu dodávají tři zrychlovací kusy. Průměrná rychlost včetně startu a dojezdu byla až 23 km/h, nejvyšší okamžitá rychlost téměř 28 km/h

Na tobogánu úspěšně proběhla 7.dubna pravidelná bezpečnostní kontrola. Můžeš se sklouznout zde virtuálně, skutečný zážitek ze skvělé jízdy je ale potřeba vychutnat na místě.

Areál má v mokré zóně plavecký 25ti m bazén, dětské brouzdaliště, 2 vířivky a rekreační bazén s výplavovou částí, kterou se plavec ocitne venku z budovy. Plavání venku se ocení nejev v létě za sluníčka, ale má půvab i při zimním koupání. Navíc je venkovní část koncipována jako proudový kanál, takže není potřeba plavat, ale je možné se nechat unášet proudící vodou.

Areál dále nabízí svým návštěvníkům saunu, páru, fitness a další wellness služby. Doporučuji místní občerstvení s usměvavou dámskou obsluhou. Pizza byla opravdu skvělá a česneková polévka byla ze skutečného česneku a navíc na naše přání s pořádnou sílou.