Užíváme si na Plaveckém areálu v Sokolově

Plavecký areál v Sokolově nabízí kromě závodního „krátkého“ bazénu o délce 25 m i požitek z jízdy na skluzavkách. Po modré jsem se již virtuálně sklouzli, dnes využijeme žlutý tobogán.

Tobogán se v areálu objevil s přístavbou zábavní části k bazénové hale  provedenou v roce 2005. Nastupujeme do něj po točitém schodišti z bazénové haly, jinak je koryto kromě dojezdu vedeno venkovním prostorem. Jízdní dráha je dlouhá 93,4 m s převýšením 9,8 m. Průměrný sklon je tady 11 %, ale navyšují ho zrychlovací díly, které dávají jízdě ten pavý akcent. Měřením je možné docílit při jízdě průměrné rychlosti až 23 km/h a v zatáčkách na jezdce působí zrychlení až 1,75 G! Kdo se do toho takto opře, může být dole za 14 s. Jinak jízda trvá v průměru 20 – 25 s. Dojíždíme pak v hale do laminátového dojezdového dílu, který nás pohodlně zbrzdí.

Jízda na tobogánu není náročná, zvládají ji i malé děti Kdo má rád rychlost, tak si ji určitě užije. Kdo se bojí, jde raději na modrou skluzavku, o které jsme psali již dříve.

Tobogán probíhá pravidelnými kontrolami. Každodenní provádí provozovatel, resp. službu konající plavčík vždy před tím, než k jízdě pustí prvního návštěvníka. Nezávislé pravidelné kontroly provádíme pak se svým odborným týmem každoročně. Současně zajišťuje provozovatel kontrolu konstrukce pomocí horolezců.