„Šlapačky“ aneb Kneippova lázeň

Znáte Kneippovu lázeň?

Slouží k dobrému prokrvení spodních partií dolních končetin střídáním pobytu v teplé a studené vodní lázni.Dnes představujeme nový výrobek, který může někoho zaujmout:

Dvoukomorová nerezová konstrukce pro lázeň dolních končetin. Lze vyrobit i jako tři a vícekomorovou. Hloubka vody je 15 cm. Do komor je zaveden přívod studené a teplé vody. Odvod vody je zřízen přepadem z hladiny. Ve dně komor jsou vypouštěcí gule. Uprostřed konstrukce je nerezové madlo pro udržování stability uživatele – kolem madla se prochází dokola. Do komor se na dno rozmístí desky s kamínky – oblázky pro neřízenou  reflexní masáž plosky nohy (á 300 x 400 mm). Možnost doinstalovat i cirkulaci vody, v základní sestavě se s ní ale nepočítá, protože obsah vody v kneippově lázni není veliký – asi jako v koupací vaně.
Výhodou řešení je, že je konstrukce samonosná a přenosná – unesou ji 4 muži. Jednoduše se usadí na rovnou podlahu, připojí na zdroj teplé a studené vody a na kanalizaci a v případě osvětlení i na elektrický proud a může se zahájit provoz. Důraz je kladen na jednoduchou údržbu a dlouhou životnost. Možné je řešit i jako doplněk do stávajících prostor wellness provozů.  Stavebně potřebujeme prostor 1,9 x 1,6 m.

Foto je z výstavy Bazény, Sauny & Spa, kde byla tato novinka poprve představena veřejnosti.