V Sušici otevřeli nový krytý plavecký areál

KRYTÝ PLAVECKÝ AREÁL

Otevřen pro veřejnost v pátek 13. cervna 2014. Nabízí 4 dráhový 25ti m plavecký bazén, zábavný bazén s krouhovým divokým kanálem, 2 vířivky, dětské brouzdaliště a vodní tobogán.

V čem se liší od jiných areálů? – v plaveckém bazénu je instalován protiproud pro možný zimní výcvik kajakářů, ale předpokládá se jeho použití i jako atrakce pro návštěvníky. Podobný není na žádném bazénu ve Střední Evropě. Maximální výkon je dán průtokem 1 milión litrů za hodinu, do proudu instalovat umělé překážky nebo zavěsit slalomové branky. Hydraulický a technický návrh protiproudu prováděl náš projektový ateliér. – postavený vodní tobogán s nástupem a dojezdem v hale má celou venkem vedenou dráhu plně zateplenou, takže by se v létě neměl přehřívat a v zimě by v něm neměly mrznout jezdcům prdýlky. Použité světelné a zvukové efekty ho řadí spíše mezi „pouťové atrakce“ než do prostředí plaveckého areálu. Semafor řízený průjezdními sondami by měl 100% zabránit srážkám jezdců na trati. A navíc změří celkovou dobu jízdy.

Před otevřením proběhla na bazénech m.j. i bezpečnostní zkouška, která měla prověřit, že v jednotlivých bazénech nedojde k záchytu prstů, končetin, hlavy nebo vlasů návštěvníků. Zkoušku prodle nově platné normy prováděla naše firma.