Svitavy – Rekonstrukce krytého bazénu

Předmětem projektová dokumentace je technologie úpravy vody pro rekonstrukci a dostavbu krytého bazénu ve Svitavách.

V areálu bude rekonstruovaný plavecký bazén a nově vybudovaný výukový dětský bazén, brouzdaliště, vířivý a saunový bazén. Každý z bazénů bude mít vlastní úpravnu vody. Součástí projektu je saunový svět.

Rekonstruovaný prostor bude obsahovat železobetonové bazény. Stávající železobetonový plavecký bazén se zachová, je obdélníkový o rozměrech 25 x 12,5 m s hloubkou 1,2 – 1,8 m. Nové bazény budou rovněž železobetonové.

Výukový bazén je obdélníkový, po jedné straně s rozšířeným zálivem o rozměrech 11,7 x 5,4 m s hloubkou 0,6 – 1,2 m. Ve výukovém bazénu budou vodní atrakce – chrliče a stěnové masážní trysky a vzduchové dnové perličky.

Brouzdaliště je rovněž obdélníkové s jednou kratší stranou zaoblenou. Má rozměry 10,4 x 5,2 m s hloubkou 0,2 – 0,4 m. V brouzdališti jsou vodní atrakce – vodní clona, dětská ucpávačka. Část bazénu má zvýšenou hladinu pro nejmenší děti s hloubkou 15 cm, ze které je vedený malý vodní skluz do spodního bazénu.

Vířivý bazén je součástí relaxačního prostoru, má obdélníkový tvar o rozměrech 10 x 4 m s hloubkou 0,9 m. Ve vířivce jsou vodní a vzduchové atrakce v sedátkách po obvodu bazénu. V čelní stěně proti schodům budou dvě vzduchová lůžka. V sedací části jsou vzduchová sedátka, v opěradlech vodní masážní trysky. Ve dně jsou dvě vzduchové perličky.

V saunový světě bude umístěna biosauna (teplota: 60 – 70 °C), bylinná lázeň, (teplota: 36 – 45 °C), solná lázeň (teplota: 36 – 45 °C), finská sauna (teplota: 80 – 95 °C). Pro ochlazovaní bude kromě sprch k dispozici ledová studna.

Spolupráce: Ateliér A11

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.