Železný Brod – Stavební úpravy městského koupaliště

Nové koupaliště bude vybudované na břehu rybníka Svět. Koupaliště bude vybavené rekreačním bazénem, Předmětem této části je projektová dokumentace technologie úpravy vody pro letní víceúčelový bazén a dětský bazén v rámci stavebních úprav koupaliště v Železném Brodu. Pro účely provozu venkovních bazénů bude vybudovaná podzemní strojovna a akumulační jímka a využije se stávající nadzemní objekt úpravny koupaliště.

V areálu koupaliště je víceúčelový a dětský bazén. Stávající bazény jsou železobetonové.

Nové bazény budou zhotovené jako nová vana vybetonovaná do stávajících bazénových van. Nový víceúčelový bazén o rozměrech 50 x 22 x 0,8-2,0 m bude podélně rozdělený na plaveckou část se třemi 50 m a jednou 25m plaveckou dráhou. V druhé polovině bazénu (rekreační část) budou vodní a vzduchové atrakce masážního charakteru, velká dvojskluzavka délky cca 20 m, dětské skluzavky. Uprostřed mezi částmi je ostrov přístupný lávkou.

Dětský bazén o rozměrech 24 x 9 x 0,2-0,5 m je samostatný. V bazénu budou umístěné dětské vodní atrakce  – vodní hříbek a skluzavka. Provoz bazénů bude nadále zajišťovat stávající úpravna vody v samostatném objektu. Úpravna doplněna o nové prvky, např. UV lampu. Cirkulační čerpadla budou osazena nová výkonnější do nové podzemní strojovny. Stávající dezinfekce bazénové vody plynným chlórem z místní chlorovny bude také zachovaná.

Spolupráce: Ateliér A11 s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.