Plzeň – Technologické centrum DRONET

Projekt řešil bazénovou část areálu, která se skládá z výzkumného (zkušebního) bazénu o velikosti 8,4 x 4,4 m s hloubkou 10 m pro zkoušení modelů technologií ponorek a technologického zázemí pro zajištění provozu bazénu a prováděné výzkumné činnosti v 4.NP a úpravu bazénové vody v 1.NP. 

 Zkušební bazén – vodní nádrž  není primárně určena pro koupání lidí, pro případ manipulace s modely a případné údržby vany se ale předpokládá možnost vstupu potápěčů do vody – s potápěčským vybavením a v potápěčském oblečení. Ve stěně vany bude instalováno okno – průhled v úrovni 1.NP umožňující sledování činnosti modelů. Pro lepší viditelnost se do vany instaluje i podvodní osvětlení.   V úrovni – 1,2 m od hladiny bude vytvořena plošina pro vodní manipulaci s modely. Plošina bude vytvořena na celou šířku vany, v rozměru 4,4 x 1,5 m, slez z ochozu na plošinu bude pomocí žebříku. Ve stejném prostoru bude v hloubce – 5,0 m od hladiny vytvořena lavice – opět na celou šířku bazénu – o rozměru 4,4 x 0,7 m. Do tohoto prostoru nepovede žebřík – lavice bude přístupna jen ponořením (potápěčům) a umožní stabilitu při případném pořizování fotografií nebo filmových záznamů z probíhajících zkoušek modelů. V protilehlé straně nádrže bude v prostoru dna v obou rozích umístěno nerezové oko pro uchycení záchranného lana.   Bazénový žebřík bude instalován na boku nádrže s dosahem až do prostoru dna. Bude zajišťovat možnost záchranného sestupu do všech hloubek nádrže a v době vypuštění nádrže sestup na dno vany a opětovný výstup na ochoz.  K jištění osob pohybujících se v prostoru zkušebního bazénu se využije uchycovací resp. spouštěcí zařízení pro ponorky umístěné na stropě bazénové haly.

           Voda ve vodní nádrži bude temperovaná, aby nedocházelo k rosení na stavebních konstrukcích – předpokládá se na teplotu cca 20°C.

Odhad investice technologické části včetně nerezové konstrukce bazénu: 7,4 mil Kč.

Spolupráce: OBERMEYER-HELIKA, a.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.